Srpen 2010

Dovolená se vydařila

30. srpna 2010 v 12:47 | Hanča |  Domácí album
Konečně jsem se po dlouhé době dostala ke zmenšení fotek z dovolené a tak vám můžu ukázat, kde jsme všude byli a co všechno jsme tam viděli.

Letos jsme navštívili kraj spisovatelů Aloise Jiráska a Boženy Němcové. Nikdy jsem v těchto končinách nebyla, proto jsem se sem moc těšila.

Když jsme v sobotu ráno vyjížděli z domu, lilo jako z konve a pršelo nám až do Hradce Králové.
Z rádia jsme slyšeli jen samé hrozné zprávy o bleskové povodni a tak jsme byli nervózní, jak ta naše dovolená nakonec dopadne.

Naštěstí vše pro nás dopadlo dobře, v Hronově už při příjezdu svítilo sluníčko a to nám zůstalo po celý týden, co jsme v kraji pobývali.

A tak už vás nebudu napínat a pokochejte se našimi zážitky i vy.

Na fotkách je přenádherná krajina Adršpašských skal, sousoší z Babiččina údolí v Ratibořicích, ocelové město ze stavebnice Merkur z muzea v Polici nad Metují, restaurace Peklo  ze stejnojmenného údolí, sousoší trpaslíků na zámku v Novém Městě nad Metují, jedna místní kulinářská specialitka-Pavlišovský řízek, kostýmy ze seriálu Arabela a nakonec také koupání a grilování na chatě.

Navštívili jsme i jednu polskou hospůdku, která je vyhlášená takovou specialitkou. Od hostinského si za poplatek půjčíte prut a kbelík s krmením a v jezírku si ulovíte pstruha. Toho vám potom v kuchyni vykuchají a usmaží.

Kudowa Zdroj


Adršpach
Ratibořice
ocelové město
Peklo
trpaslíci
Pavlišovský řízek
Arabela
koupání
grilování

Potkan Toník

4. srpna 2010 v 13:10 | Hanča |  Zvířátka
Před pár dny se z prázdnin na Moravě vrátila moje dcerka. Nepřijela sama, přijel s ní i další přírustek do naší rodiny.
Je to malý potkanek a dostal jméno Toníček.
Načetla jsem spoustu informací a zjistila, že laboratorní potkan nemá téměř nic společného s potkany, které je možné vidět u popelnic a podobně.
Potkanek je domácí mazlíček a v čistotnosti prý hravě předčí i kočku.
Náš Toníček je roztomilý, naučili jsme  ho brát si jídlo z ruky a jak vidí, že jde někdo kolem, okamžitě kouká, jestli mu neneseme něco dobrého na zub.
Dokonce s námi pojede i na dovolenou. Od majitelky chaty to máme povolené 
Naším cílem je tentokrát Hronov a okolí, moc se těším do Babiččina údolí.
Takže na nějakou dobu se odmlčím a potom čekejte spoustu fotek, protože dcerka fotí ráda a všechno 

Toník baští
Toník chrupká