Červenec 2010


Jsem šťastnou babičkou

26. července 2010 v 9:14 | Hanča |  Domácí album
Nejkrásnější ze všech dárků,
vkládá život do kočárků.
V jednom z nich teď sladce dýchá
naše štěstí, naše pýcha.Dovolte, abych celému světu oznámila, že jsem se stala babičkou jedné malé a překrásné princezničky Elišky.Elinka

BLÍŽENCI

19. července 2010 v 9:50 | Hanča |  Znamení zvěrokruhu
Gemini.svg  (22.5. - 21.6.)


POVAHA BLÍŽENCE

Blíženci jsou znamení dvojčat, proto jsou osobností proměnlivou. Není moc trpělivý, ale rychle se rozhoduje. Je přátelské povahy. Dokáže dělat více věcí najednou. Nenávidí stereotyp. Není panovačný. Je nedochvilný. Povaha neklidná. Manuálně zručný. Má bohatou představivost, smysl pro humor, takt, pohotovost, diplomacii.


FYZICKÁ PODOBA BLÍŽENCE

-zpravidla štíhlý, čilý, vysoký, ostré rysy; pozorné, nepokojné oči; pleť spíš bledá, ale lehko se opálí. Muži často trpí pleší. Obě pohlaví mívají vysoká čela.


ŽENA BLÍŽENEC

-dovede být vrtkavá a nevypočitatelná; temperamentní a veselá společnice, báječná kamarádka, která jde do všeho s vámi. Miluje dobrodružství, ale může být náladová, nepořádná, znuděná, veselá, rozesmátá, zkrátka má mnoho tváří.
Netrpí předsudky a je skvělá hostitelka.


DÍTĚ BLÍŽENEC

v tomto znamení je největší počet dvojčat. Jsou velice aktivní, nesnáší omezování, dovedou být velmi hlučné. Jsou čilé, přátelské, zvídavé. Zručné na obě ruce. Rády imitují druhé. Mají nadání pro jazyky.


ZDRAVOTNÍ NEDUHY BLÍŽENCE

- trpívají nespavostí; úrazy a infekce postihující ramena, ruce a prsty. Mohou mít slabé plíce a zažívání. Zanedbávají-li své zdraví, mohou je trápit problémy s nohama, zády, vyměšováním, artritida, revmatismus a migrény.


SLAVNÍ BLÍŽENCI

Arthur Conan Doyle, Bob Dylan, Paul Gauguin, John F. Kennedy, Marilyn Monroe

Týn nad Vltavou

6. července 2010 v 10:36 | Hanča |  Domácí album
Několik předchozích dnů přineslo krásné počasí. A jelikož teplých a slunečných dnů je letos zatím poskrovnu, rozhodli jsme se toho letního teplíčka využít.
Nepatříme zrovna k typu lidí, kterým stačí roztáhnout deku u vody a vydrží tam celé dny. No, možná jeden den by se to vydržet dalo, ale jinak jsme spíše cestovatelé a rádi poznáváme nová města a pro zpřesnění - česká města.
Spousta lidí se rádo chlubí tím, kde všude ve světě byli, ale svou vlast neznají, přitom u nás je tolik krásných míst, že to snad ani za jeden život není možné všechno navštívit.
Nás to tropické horko rovněž vyhnalo k vodě. Proto jsme vyrazili do nedalekého Týna nad Vltavou, kde Jihočeská Plavební pořádá vyjížďky výletní lodí.
Byla to krása, sluníčko hřálo, větřík pofukoval a my proplouvali krásnou přírodou kolem Vltavy.
Po projížďce jsme si dali zmrzlinu v cukrárně na náměstí a pokračovali ve výletě do blízké JE Temelín.
Kdo nevíte nebo neznáte, tak mají velice hezky zpracovanou výstavu o jaderné energii a elektrárně ve svém informačním středisku. Součástí prohlídky je i promítání 3D filmu o energii. Vše je pochopitelně zdarma.
V areálu zámečku, kde se informační středisko nachází, je také výstava ručních prací Domova sv. Anežky. A jelikož já jsem člověk silně sociálně cítící, koupila jsem si jeden překrásný bucláček, zespodu označený jejich kódem A. Všechny výrobky Domova najdete na  webu zde.
Takže až se budete nudit, tento výlet vám vřele doporučuji. My jej  zakončili v nedaleké Bechyni posezením u teplé lázeňské oplatky.

Týn nad Vltavou
loď
Vltava
bucláček
označení