Projekt Šance

19. března 2009 v 10:25 | Hanča
Dnes u mých dveří zazvonili dva kluci z naší vesnice. Říkám si, co chtějí a proč nejsou ve škole?
Přišli mi nabídnout pohled a do kasičky vybírali dvacku.
Jde o Projekt Šance, o. s., což je první preventivní a humanitární program pro komerčně sexuálně zneužívané děti a mládež, oběti obchodování s lidmi, které žijí v ČR v zapomenutí.... tolik jsem se z pohlednice dočetla. Samozřejmě jsem najela na jejich webové stránky, abych se dozvěděla více.
Víte,

já si myslím, že lidé si mají pomáhat. Já, kupříkladu, mám takový dlouholetý zvyk, že každý rok posílám DMS na všechny adventní koncerty. Dokonce jsem tak "zblbla" nejbližší rodinu, že i oni začali přispívat. Posílala jsem peníze na povodně a dám je ráda kdykoliv, kdy je to potřeba. Je to tak nějak ve mě. Pamatuji, že když jsem chodila do školy, přispívali jsme na různé charitativní akce pravidelně. Nedávám moc, to ať dají jiní, kteří mají nadbytek, ale ono se přece říká, že nemusí pršet, jen když kape. A tak si říkám, kápnu já, kápne támhle Pepa nebo Božka a hned je tam louže. A z ní se potom může stát i rybník.
Nechám si poslat i nějakou tu propisku z terapeutické dílny DOMU ŠANCE. Vždyť přece jedno přísloví říká něco o tom, že když dáš někomu rybu, nasytíš ho na jeden den, ale když ho naučíš rybu ulovit, nasytíš jej na celý život. Tak je fajn, že ty děti učí někdo "lovit".
To je vše, co jsem k tomu chtěla říct.
Hezký den.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jitka Jitka | Web | 19. března 2009 v 15:40 | Reagovat

To je správný způsob podpory. Víc si toho budou vážit. DMS posílám taky nejčastěji na UNICEF . Je to jednoduché, okamžité a třicet korun nikoho nezabije.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama